Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama 2021-2022

Halk arasında yaygın olarak kullanılan bebekler için Çin takvimi cinsiyet hesaplama bilimsel bir geçerliğe sahip değildir. Bununla birlikte, cinsiyet merakında olan anne adayları tarafından tercih edilen yöntemler arasındadır. Takvimin geçmişine bakıldığında, özellikle Çinliler tarafından doğru verilere sahip olduğu savunulur.

Takvim, dünya üzerindeki en eski takvimlerden birisidir. Takvimin batı dünyasına ulaşması, 1980’li yıllardan sonra gerçekleşmiştir.  Takvim içeriğinde; ateş, toprak, su, tahta ve metalin yanında, 12 yılı simgeleyen bir hayvan bulunur. 12 hayvan şu şekilde sıralanabilir:

  • Öküz, Kaplan, Fare, Tavşan, Yılan, Ejderha, At, Yaban Domuzu, Köpek, Maymun, Koç, Horoz ayları şeklindedir.

Takvime göre, her bir hayvan, bir aya denk gelir. Günümüzde Çin takvimi cinsiyet hesaplama pek çok anne adayının merak ettiği bir konudur. Peki, bebekler için Çin takvimi hesaplaması nasıl yapılır?

 

Anne Yaşı
Gebelik Ayı
Lütfen tüm bilgileri doğru giriniz.
Tebrikler! Bebeğiniz !

Bebekler İçin Çin Takviminde Cinsiyet Belirleme

Kadim bir tarihe dayanan takvim, eski inanışların günümüze bir yansımasıdır. Çin takvimi kullanımı, bebeklerin cinsiyet belirleme aşamasında, anne adayları tarafından kullanılır. Bebekler için Çin takvimi incelendiğinde, anne yaşının 18 ile 45 yaş arasında değiştiği görülür.

Takvimin soldan sağa olan kısmı incelendiğinde, bu kısımda yaş sınırının 45 olduğu görülür. 45 yaş üstü anne adayları için cinsiyet belirleme kriterleri bulunmaz.

Mart ayı sonrasında hamile kalan anne adayları, tablodaki yaşı işaretlerken artı 1 yaş daha eklemelidir. Doğru hesaplama yapabilmek için bu noktaya dikkat edilmesi gerekir.  Takvimdeki farklı görüşler, Buddha inanışına dayanır. Bu inanışa göre, her yılın bir hayvan temsili olur. Hayvanlar yıl içinde doğan çocukların karakter özelliklerini etkiler. Bu inanış, günümüzdeki astroloji inanışlarıyla paralellik gösterir.

Bebekler İçin Çin Takvimi Kullanımı

Günümüzde bilimsel bir gerçekliği bulunmayan takvimin, doğruluk payı olup olmadığı tartışılır. Herhangi bir temele dayanmadığından dolayı, net veriler elde edilmesi beklenemez. Bu noktada, batıl inançlar üzerinden tahmin yürütmek, çok doğru olmayacaktır.

Bebekler için Çin takvimi kullanımı yaygınlaşsa da 16. hafta ultrason sonuçları daha doğru sonuçları verir. 700 yıldır bu alanda kullanılan takvim, doğu mistisizminin batı bilimiyle çatıştığı noktada bulunur. Anne adaylarının, bilimsel veriler ışığında bilgi edinmesi, en doğru yol olacaktır.

 

çin takvimi cinsiyet hesaplama 2021-2022 nasıl yapılır? 2022 çin takvimi ile bebeğinizin cinsiyetini bulabilirsiniz.

Hamilelik hesaplama aracı için tıklayınız…

Çin Takvimi Güvenilirliği

Çinlilerin, antik dönemlerden bu yana kullandığı takvim, bebek cinsiyet belirleme aşamasında tercih edilir. Uzun zamandır kullanılması, insanlar arasında yaygınlık kazanmasını da beraberinde getirmiştir. Çin takvimi cinsiyet tahmini için kullanılabilir fakat bilimsel açıdan ilk tercihiniz olmasa da ultrasona girmeden önce eğlence amaçlı kullanabilirsiniz. Ancak unutmayın ki size net bilgiler vermez.

Çinliler, bebek cinsiyeti belirleme yöntemlerinin yaklaşık %70 oranında başarıya sahip olduğunu söyler. Bilimsel açıdan onaylama imkanı bulunmadığından, net sonuçlar içerdiğini söylemek mümkün değildir. Hesaplama yapılırken, doğum tarihi ve annenin en son regl olduğu tarih üzerinden hesaplama yapabilirsiniz.

Örneğin bebekler için Çin takvimi cinsiyet hesaplaması, 20 yaşında olan bir anne adayı için Ocak ya da Mart ayında hamile kaldıysa bebek %90 ihtimalle kız olacak bilgisini verir.

Bebekler İçin Çin Takvimi Hesapla

Bebekler için Çin takvimi, yüzyıllar boyunca anne adaylarının kullandığı geleneksel bir yöntemdir. Hamile kalınan yaş ve ayın karşılaştırılması sonucu ortaya çıkan hesaplar, bebeğin cinsiyet belirleme verileri olarak kullanılır.

Yöntem çoğu anne adayı tarafından uygulanmakta ve gerçekten de doğru sonuçlar verdiği gözlemlenmektedir. Bilimsel hiçbir dayanağı bulunmadığından dolayı, bu yönteme şüpheyle yaklaşılmaktadır.

Doktorların gözlemleri incelendiğinde, bazı durumlarda takvimin doğru sonuçlar verdiği görülse de kesinlikle bir tavsiye niteliği olarak algılanmamalıdır. Bebeğinizle ilgili her durumda, alanında uzman doktorlar tarafından bilgi almalı ve süreci soru işaretlerinden uzak bir şekilde geçirmelisiniz. Elbette hamilelik sürecinize eğlence katmak için takvimi kullanabilirsiniz.

 

Çin Takvimi Cinsiyet Belirleme Nedir?

Halk arasında cinsiyet belirleme için uygulanan birçok yöntem var. Çin takvimi cinsiyet belirleme de bu yöntemlerden birisidir. Bu işlemin bilimsel bir geçerliliği olmasa da çoğu kişi bu yöntemi kullanarak bebeğin cinsiyetinin ne olacağını hesaplamaya çalışmaktadır.

Takvimin geçmişine baktığımızda ise Çinlilerin bu yöntemi çok eski zamanlarda kullanmaya başladığını görebiliriz. Çin takvimi dünyanın en eski takvimlerinden birisidir. Takvimin batı dünyasında kullanılmaya başlaması ise yaklaşık olarak 1980’li yıllarda gerçekleşmiştir. Takvim içeriğinde 12 aynı simgeleyen hayvan simgelerinin yanı sıra ateş, su, toprak, tahta ve metal simgeleri bulunur. Takvimde yer alan 12 hayvan arasında öküz, kaplan, fare, tavşan, yılan, ejderha, at, yaban domuzu, köpek, maymun, koç ve horoz yer alır.

Çin Takvimi Hesaplama Güvenilir Mi?

Sık sorulan sorulardan birisi Çin takvimi cinsiyet hesaplama güvenilir mi sorusudur. Bu yöntemin herhangi bir bilimsel dayanıklılığı yoktur. Bu nedenle bilimsel bir kanıt olarak öne sürmek doğru olmayacaktır. Batıl bir inanç olarak değerlendirmek ve ona göre işlem yapmak gerekir. Belirli bir inanış gereği çok eski dönemlerde kullanılan bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Çin Takvimi Cinsiyet Belirleme Nasıl Hesaplanır?

Çin takvimi için belirli yöntemler kullanılarak hesaplama yapılır. Çin takvimi cinsiyet hesaplama yapabilmek için annenin yaş aralığı da dikkate alınır. Annenin yaş aralığının ise 18 ile 45 yaş arasında olması gerekir. Çin takvimine göre bazı seneler 354 gün iken bazı günler ise 384 gündür. Bunun için işlem zor olacağı için otomatik hesaplama yöntemlerinin kullanılması doğru olacaktır.

Çin Takvimi ile Cinsiyet Hesaplama Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çin takvimine göre cinsiyet belirlemesi yapabilmek için bazı noktalar dikkate alınır. Bunlar arasında gebe kalınan ay ve annenin yaşı yer alır. Annenin yaşı yıl, ay ve gün olarak bilinmelidir. Bu iki nokta sonucun doğru çıkmasında büyük bir öneme sahip olduğu için bu tarihlerin doğru bilinmesi çok önemlidir. Çin takvimi cinsiyet hesaplama işleminde bunun dışındaki bilgilerin bir geçerliliği olmayacağı için önemli noktalar değildir.

Bebeğin Cinsiyeti Hangi Ayda Erkek Ya Da Kız Olur?

Bebeğin cinsiyetinin hangi ayda kız ya da erkek olduğu da merak edilen sorulardan birisidir. Cinsiyetin belirlenmesi belirlendiği üzere insanlarda bulunan X ve Y kromozomları ile doğrudan ilgilidir. Bu nedenle kişi gebe kalmadan önce kız ya da erkek mi olacağı bilinebilecek bir şey değildir.

Çin Takvimi Burçları Nelerdir?

Çin takviminde 1 adet 12 aylık süreç olur ve hepsi birlikte yani 60 ay 1 döngü anlamına gelmektedir. 12 tane Çin takvimi burcu vardır. Bunlar arasında fare, domuz, köpek, tavşan, ejderha, yaban domuzu, öküz, maymun, horoz, yılan, at ve keçi burçları yer almaktadır.

2021 Senesi Çin Takviminde Hangi Cinsiyet Anlamına Gelir?

Çin takvimine göre her yıl bir cinsiyet daha ağırlıklı olarak görülebilir. Yani o sene hangi cinsiyet varsa o yıl doğanların cinsiyeti çoğunlukla o olur. Buna göre Çin takviminde 2021 öküz yılı olarak kutlanır. 2021 Aralık ayında hamile kalan kadınlar 18, 20, 24, 25, 27, 30, 32, 35, 37, 40, 42, 43, 44 yaşındaysa bebek erkek; 19, 21, 22, 23, 26, 28, 29, 31, 33, 34, 36, 38, 41, 45 yaşında ise bebek kız olur.

2022 Senesi Çin Takviminde Hangi Cinsiyet Anlamına Gelir?

Daha önce de bahsettiğimiz gibi her yıl çin takvimine göre cinsiyet daha ağırlıklı olarak görülebiliyor. Çin takviminde 2022 kaplan yılı olarak kutlanacaktır. 2022 Ocak ayında hamile kalan kadınlar 18,20, 22, 25, 27, 29, 33, 37, 39, 41, 43, 45 yaşındaysa kız bebek; 19, 21, 23, 24, 26, 28, 30, 31, 32, 34, 35, 36, 38, 40, 42, 44 yaşındaysa erkek bebek olur.

En Çok Hangi Ayda Erkek Bebek Olur?

Çin takvimine göre Eylül ayında hamile kalan kadınların bebeklerinin cinsiyeti genellikle erkek olur. Elbette bu tamamen bir inanıştır. Çin takvimi erkek bebek hesaplamasına göre Eylül ayında bebek erkek olur.

Çin Takvimi Gebelik Planlama

Bilindiği üzere gebeliği planlamak biraz zor bir süreçtir. Biraz daha detaylandıracak olursak, istediğiniz zaman hamile kalmayı başarmış olsanız bile doğum yapacağınız ayı planlamanız mümkün olmayacaktır. Bu açıdan çin takvimi gebelik planlama için uygun bir yöntem değildir.