Çin Takvimi İle Bebek Cinsiyet Hesaplama 2021

Halk arasında yaygın olarak kullanılan bebekler için Çin takvimi cinsiyet hesaplama bilimsel bir geçerliğe sahip değildir. Bununla birlikte, cinsiyet merakında olan anne adayları tarafından tercih edilen yöntemler arasındadır. Takvimin geçmişine bakıldığında, özellikle Çinliler tarafından doğru verilere sahip olduğu savunulur.

Çin takvimi, dünya üzerindeki en eski takvimlerden birisidir. Takvimin batı dünyasına ulaşması, 1980’li yıllardan sonra gerçekleşmiştir.  Takvim içeriğinde; ateş, toprak, su, tahta ve metalin yanında, 12 yılı simgeleyen bir hayvan bulunur. 12 hayvan şu şekilde sıralanabilir:

  • Öküz, Kaplan, Fare, Tavşan, Yılan, Ejderha, At, Yaban Domuzu, Köpek, Maymun, Koç, Horoz ayları şeklindedir.

Takvime göre, her bir hayvan, bir aya denk gelir. Günümüzde Çin takvimi cinsiyet hesaplama pek çok anne adayının merak ettiği bir konudur. Peki, bebekler için Çin takvimi hesaplaması nasıl yapılır?

 

Anne Yaşı
Gebelik Ayı
Lütfen tüm bilgileri doğru giriniz.
Congratulations ! It's a !

Bebekler İçin Çin Takviminde Cinsiyet Belirleme

Kadim bir tarihe dayanan takvim, eski inanışların günümüze bir yansımasıdır. Çin takvimi kullanımı, bebeklerin cinsiyet belirleme aşamasında, anne adayları tarafından kullanılır. Bebekler için Çin takvimi incelendiğinde, anne yaşının 18 ile 45 yaş arasında değiştiği görülür.

Takvimin soldan sağa olan kısmı incelendiğinde, bu kısımda yaş sınırının 45 olduğu görülür. 45 yaş üstü anne adayları için cinsiyet belirleme kriterleri bulunmaz.

Mart ayı sonrasında hamile kalan anne adayları, tablodaki yaşı işaretlerken artı 1 yaş daha eklemelidir. Doğru hesaplama yapabilmek için bu noktaya dikkat edilmesi gerekir.  Takvimdeki farklı görüşler, Buddha inanışına dayanır. Bu inanışa göre, her yılın bir hayvan temsili olur. Hayvanlar yıl içinde doğan çocukların karakter özelliklerini etkiler. Bu inanış, günümüzdeki astroloji inanışlarıyla paralellik gösterir.

Bebekler İçin Çin Takvimi Kullanımı

Günümüzde bilimsel bir gerçekliği bulunmayan takvimin, doğruluk payı olup olmadığı tartışılır. Herhangi bir temele dayanmadığından dolayı, net veriler elde edilmesi beklenemez. Bu noktada, batıl inançlar üzerinden tahmin yürütmek, çok doğru olmayacaktır.

Bebekler için Çin takvimi kullanımı yaygınlaşsa da 16. hafta ultrason sonuçları daha doğru sonuçları verir. 700 yıldır bu alanda kullanılan takvim, doğu mistisizminin batı bilimiyle çatıştığı noktada bulunur. Anne adaylarının, bilimsel veriler ışığında bilgi edinmesi, en doğru yol olacaktır.

çin takvimi ile bebek cinsiyeti hesaplama çizelgesi 2021Çin Takvimi Güvenilirliği

Çinlilerin, antik dönemlerden bu yana kullandığı Çin takvimi, bebek cinsiyet belirleme aşamasında tercih edilir. Uzun zamandır kullanılması, insanlar arasında yaygınlık kazanmasını da beraberinde getirmiştir. Bilimsel açıdan ilk tercihiniz olmasa da ultrasona girmeden önce eğlence amaçlı kullanabilirsiniz. Ancak unutmayın ki size net bilgiler vermez.

Çinliler, bebek cinsiyeti belirleme yöntemlerinin yaklaşık %70 oranında başarıya sahip olduğunu söyler. Bilimsel açıdan onaylama imkanı bulunmadığından, net sonuçlar içerdiğini söylemek mümkün değildir. Hesaplama yapılırken, doğum tarihi ve annenin en son regl olduğu tarih üzerinden hesaplama yapabilirsiniz.

Örneğin bebekler için Çin takvimi hesaplaması, 20 yaşında olan bir anne adayı için Ocak ya da Mart ayında hamile kaldıysa bebek %90 ihtimalle kız olacak bilgisini verir.

Bebekler İçin Çin Takvimi Hesapla

Bebekler için Çin takvimi, yüzyıllar boyunca anne adaylarının kullandığı geleneksel bir yöntemdir. Hamile kalınan yaş ve ayın karşılaştırılması sonucu ortaya çıkan hesaplar, bebeğin cinsiyet belirleme verileri olarak kullanılır.

Yöntem çoğu anne adayı tarafından uygulanmakta ve gerçekten de doğru sonuçlar verdiği gözlemlenmektedir. Bilimsel hiçbir dayanağı bulunmadığından dolayı, bu yönteme şüpheyle yaklaşılmaktadır.

Doktorların gözlemleri incelendiğinde, bazı durumlarda takvimin doğru sonuçlar verdiği görülse de kesinlikle bir tavsiye niteliği olarak algılanmamalıdır. Bebeğinizle ilgili her durumda, alanında uzman doktorlar tarafından bilgi almalı ve süreci soru işaretlerinden uzak bir şekilde geçirmelisiniz. Elbette hamilelik sürecinize eğlence katmak için Çin takvimini kullanabilirsiniz.

 

 

Hamilelik hesaplama aracı için tıklayınız…