Uzman Diyetisyen Abbas Görkem Altınkök

Hakkında

Gebelik şekeri gibi problemler ile karşılaşan ya da emzirme döneminde diyetisyen desteği almak isteyen annelere, konusunda Uzman Diyetisyen Abbas Görkem Altınkök hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Yakın Doğu Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2019 yılında mezun oldu. Başladığı bu eğitimi başarıyla tamamladıktan sonra Trakya Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi ile Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi, Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi kliniklerinde görev aldı. İstanbul Gelişim Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Beslenme ve Diyetetik Bölümünde devam ederek 2020 yılında yüksek lisansını başarıyla tamamladı. Ocak 2021 tarihinden itibaren İstanbul Silivri’deki beslenme ve diyet danışmanlığı kliniğinde yüz yüze ya da online olarak danışmanlık sağlıyor. Vermiş olduğu hizmet alanları içerisinde obezitede beslenme, sporcu beslenmesi, gebelik döneminde beslenme, emzirme döneminde beslenme, çocukluk döneminde beslenme ve hastalıklarda beslenme düzenleri yer almaktadır.

Hamilelik sürecinde doğru beslenme, sağlıklı bireyleri dünyaya getirmenizi sağlar. Bu tez doğrultusunda, hamilelik öncesi, hamilelik süresince ve doğum sonrasında beslenme danışmanlığı alınmasının hem annenin sağlığı, hem de bebeğin sağlığı ve gelişimi açısından önemli olduğunu vurguluyor. Ayrıca sürdürülebilir sağlıklı beslenme düzeninin hayatın her döneminde ki önemi üzerinde yoğunlaşan Abbas Görkem Altınkök, beslenme düzeninin bireylerin yaşam tarzı haline getirilmesi gerektiğini savunuyor.

 

İletişim:

Alibey Mahallesi Kızkapan Sokak No:4 Kat:3 İpek İş Merkezi Silivri/İstanbul

Tel: (212) 727 02 07

WhatsApp:  0531 923 59 07

instagram : dyt.gorkemaltinkok

Facebook: Uzman Diyetisyen Abbas Görkem Altınkök

Linkedin : abbas-görkem-altınkök

Mail : [email protected]